Grindlenčių tvirtinimas

Mūsų grindinės lentos pagamintos iš šiaurinių Skandinavijos regionų medienos. Todėl jos yra atsparesnės trinčiai ir su mažesnėmis šakomis. Mūsų grindlentės yra džiovintos iki 8-10 % drėgnumo (tai labai svarbu kad neatsirastų tarpeliai). Visos grindlentės būna jau paruoštos tvirtinimui, joms nebereikia jokio papildomo šlifavimo, be to jos turi nuverstą griovelį iš visų keturių pusių.

Svarbiausia taisyklė prieš tvirtinimą yra ta, kad grindines lentas reikia palaikyti 4-5 paras (originalioje pakuotėje) toje patalpoje kurioje jos bus tvirtinamos. Taip susivienodins santykinė grindinių lentų drėgmė su  patalpos santykine drėgme.

Būtinai įsistikinkite, kad pagrindas ant kurio tvirtinsite grindis būtų švarus ir sausas.

Grindlenčių tvirtinimas dažniausiai prasideda nuo ilgiausios sienos. Tarp sienos ir lentų naudokite tarpiklius (tarpelis turėtų būti apie 1cm). Jungdami iš pločio naudokite kitos lentos nuopjovą (nesmūgiuokite plaktuku tiesiai į lentą).

Medsraigčius sukite 45 laipsnių kampu:

aaaa

Sraigtus tvirtinimui geriausiai rinkitės tokius, kurie turi priekyje grąžtelį. Naudojant tokius sraigtus išvengsite įskilimų.

Rekomenduojami sraigtai:

  • 15-20mm lentoms - 42 mm ilgio
  • 25-30mm lentoms - 58 mm ilgio 

Grindines lentas tvirtinkite "plaukiojančio" parketo principu t.y. kai baigiate vieną eilę, sekančią pradėkite likusiu galu iš pirmos eilės. Visos grindlentės turi išdrožas ("špuntus"), todėl jas iš ilgio galite jungti bet kurioje vietoje, nebūtinai ant lagių.Tvirtinant tokiu būdu lentų sunaudojimas (išeiga) bus artimas 100 proc.

Tvirtinant paskutinę eilę, tikriausiai lentą reikės padalinti išilginiu pjūviu pusiau. Jei užbaigimui reikalinga siaura juosta, tai siūlome ją suklijuoti su priešpaskutine grindine lenta.

Tvirtinant apie vamzdžius, išgręžkite reikiamą skylių kiekį (skersmuo turėtų būti 1 cm didesnis nei vamzdžių) ir išpjaukite grindinės lentos gabaliuką (pjaukite į kūgį). Kai grindlentę įstatysite į vietą, išpjautą gabaliuką įklijuokite atgal į lentą.

aaaaaaaa

Jeigu turite papildomų klausimų nedvejodami kreipkitės ir mes Jums pasistengsime padėti.