Statybinė mediena

Natūrali statybinė mediena nuo senų laikų žinoma kaip ekologiška, patvari ir ilgaamžė statybinė medžiaga. Kai intensyvėja visuotinis aplinkos užterštumas bei gyvenimo tempas, vis labiau susirūpiname savo sveikata. Todėl natūralaus medžio gyvenamieji namai gali būti pirmas žingsnis link sveikos supančios aplinkos. 

Natūralios medienos statybinės konstrukcijos yra paklausios ir populiarios, tvirtos ir ilgaamžės, jas patogu naudoti - transportuoti ir montuoti.  Natūralaus medžio atsparumas išorinės aplinkos poveikiui, temperatūros ir drėgmės svyravimams leidžia šią statybinę medieną naudoti bet kuriuo metų laiku. Atsparumu ypač pasižymi statybinė-konstrukcinė mediena, pagaminta iš maumedžio ir eglės.  

Kiekvieno medžio mediena turi būti naudojama pagal tam tikrą paskirtį, dėl savo išskirtinių, būdingų konkrečiai medžių rūšiai  savybių. Skirtingų rūšių mediena yra nepamainoma ir tinkamiausia, jei naudojama pagal tas savybes atitinkančią paskirtį.  Todėl verta atkreipti dėmesį, koks yra universalus įvairių medienos rūšių panaudojimas:

  • Statybinę - konstrukcinę medieną gaminame iš pušies ir eglės; maumedį dažniausiai siūlome gyvenamųjų namų terasoms. Tačiau esant kliento pageidavimui galime pasiūlyti ir kitą medieną. 
  • Natūrali pušies mediena yra lengva, džiovinama mažai susitraukia, pasižymi lankstumu, yra sakinga, todėl beveik nejautri drėgmei ir ilgaamžė. Idealiai tinka gyvenamųjų namų vidaus apdailai bei vidaus statybinėms konstrukcijoms.
  • Natūrali eglės konstrukcinė mediena  - irgi lengva, minkšta, džiūdama beveik nesusitraukia, patogi apdoroti, atsparesnė drėgmei, nei pušies mediena, todėl dažniausiai naudojama gyvenamųjų namų išorės apdailai ir išorės statybinėms konstrukcijoms.  

Dalį statybinės medienos importuojame iš Skandinavijos šalių. Vėsesnio klimato sąlygose augę medžiai yra tvirtesni, jų mediena tankesnė, kietesnė. Tai labai svarbu statybinių konstrukcijų patvarumui ir ilgaamžiškumui. 

Natūralaus medžio statybinė mediena dėl savo išskirtinių savybių, ypač ekologiškumo, naudojama įvairiems pastatams, yra populiari skydinių karkasinių gyvenamųjų namų statybai.  

Visą statybinę ir konstrukcinę Skandinavijos medieną gauname išdžiovintą iki 18 proc. 

Taip pat galime pasiūlyti konstrukcinės kalibruotos (graduotos) statybinės medienos C18 ir C24., skirtos karkasinių namų konstrukcijoms.